Przemysł spotkań i wydarzeń nie ruszy tak długo, jak będziemy mieć poczucie zagrożenia COVID-19 – uważa Łukasz Adamowicz, wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Organizatorów Incentive Travel.
– Proponujemy obniżenie stawki VAT, zaliczenie kosztów spotkań do kosztów uzyskania przychodu. Ważne są też działania promocyjne. Musimy przekonać klientów zagranicznych, żeby ruszyła turystyka przyjazdowa – powiedział Adamowicz w rozmowie z ISBnews.TV.
Poza tym – jego zdaniem – cała branża musi się zmienić. Chodzi o turystykę bardziej zrównoważoną
Polecamy: Ta branża walczy o przetrwanie po pandemii COVID-19. Ma konkretne oczekiwania wobec rządu
Do rozmów z przedstawicielami rządu powołano Radę Przemysłu Spotkań i Wydarzeń, składającą się z przedstawicieli 18 organizacji reprezentujących ponad 500 polskich przedsiębiorców, realizujących zarówno mniejsze projekty (np. szkolenia, spotkanie firmowe), jak i też kreujące takie przedsięwzięcia.
– W przemyśle spotkań i wydarzeń mamy bardzo różne interesy sektorowe. Inaczej wygląda praca firmy zajmującej się podróżami motywacyjnymi, inaczej praca gospodarza obiektu wielofunkcyjnego a inaczej agenta linii lotniczych. Do tej pory byliśmy reprezentowani przez sektorowe stowarzyszenia a ewidentnie istnieje potrzeba mówienia jednym głosem w imieniu przemysłu, który ze sobą współpracuje i jest o siebie uzależniony – stwierdził Adamowicz.
Polecamy nasz kanał na SoundCloud