Mateusz Żydek, Randstad Polska: Gry video pomagają w znalezieniu pracy

ENFI 2024

– Gry komputerowe wykształcają takie cechy, które wpływają na nasze życie zawodowe. To są cechy pożądane przez pracodawców. Między innymi samo motywacja, zdolności przywódcze, umiejętności podejmowania decyzji, czy praca zespołowa to są te kompetencje które można nabywać w trakcie grania w gry video – mówi Mateusz Żydek rzecznik prasowy Randstad Polska w rozmowie z ISBnews.TV.

To udowodniły badania przeprowadzone na grupie ponad 4 tysięcy graczy przez ekspertów Randstad w Holandii.

– Badania pokazują, że część gier komputerowych bardzo silnie kształci cały zestaw umiejętności. To, że możemy w grach komputerowych zidentyfikować umiejętności zawodowe to bardzo ważny sygnał dla pracodawców i rekruterów – dodaje Żydek.

To może być naturalne środowisko dla poszukiwania kandydatów.

– Dziś trudno jest do tych kandydatów dotrzeć na przykład za pomocą serwisów ogłoszeniowych, jeśli kandydaci aktywnie nie poszukują pracy. Środowisko gier komputerowych jest takim miejscem,  gdzie  nie dość że raczej nie mamy konkurencji w poszukiwaniu pracy to na dodatek mamy informację zwrotną o kompetencjach które posiadają ludzie skupieni wokół społeczności graczy komputerowych – wyjaśnia Mateusz Żydek.

Jakie gry?

– Można założyć, że gry logiczne są takim naturalnym środowiskiem rozwijania kompetencji związanych z pracą, ale okazuje się, że nie tylko. Gry strategiczne czy nawet te z elementami walki mogą rozwijać pożądane u pracodawców kompetencje – dodaje Żydek.

Polecamy podcasty ISBnews na SoundCloud

[