– Coraz więcej polskich sprzedawców rozważa rozpoczęcie cyfrowej sprzedaży transgranicznej, albo już podjęła tę decyzję i odważnie próbuje swoich sił na rynkach zagranicznych. Wśród zbadanych w naszym raporcie e-Izba Cross-Border e-commerce: Marka bez granic ponad połowa sklepów zadeklarowała, że poza e-commercem w rodzinnym kraju, prowadzą również działalność transgraniczną – powiedziała Patrycja Sass-Staniszewska, prezes Izby Gospodarki Elektronicznej w rozmowie z ISBnews.TV.
Według niej, eksport online oznacza dodatkowych klientów, dodatkową sprzedaż i potencjalnie wyższe marże. Podkreśliła, że jest to pewien lek na sytuację lokalną, czyli spowolnienie polskiej gospodarki, a także niepewność biznesową związaną z działaniami wojennymi w Ukrainie.
– W skali całej polskiej gospodarki eksport online to wciąż mniej niż 10% podmiotów. Aby eksport internetowy istniał należy zacząć sprzedaż w intrenecie. Jako organizacja dostrzegamy konieczność edukacji biznesów z eksportu internetowego, więc podjęliśmy decyzję o wsparciu merytorycznym oraz praktycznym – podsumowała.
Po więcej informacji zachęcamy do obejrzenia materiału wideo.