STX Next, planuje akwizycje w Polsce, Europie Zachodniej oraz krajach Beneluksu. Pierwszą akwizycję, do końca 2019 roku, chce sfinansować ze środków własnych. Natomiast na kolejne planuje pozyskać środki z debiutu na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych, poinformował Maciej Dziergwa, prezes spółki.
„Analizujemy rynek, przyglądamy się dwóm obszarom, jeśli chodzi o akwizycje” – powiedział ISBnews.TV prezes Maciej Dziergwa.
„Na polskim rynku moglibyśmy połączyć się z mniejszym software housem np. z miasta, w którym nie mamy jeszcze oddziału, dzięki temu otworzyć nowe biuro lub firmę, która świadczy komplementarne usługi. Drugi obszar zainteresowania, w którym intensywnie działamy to Europa Zachodnia, głównie Niemcy i kraje Beneluksu gdzie moglibyśmy przejąć mała firmę informatyczną, która byłaby oknem na dany rynek” – dodał.
„Jesteśmy w trakcie robienia due deligence jednej z firm z krajów Beneluksu” – zaznaczył.
Prezes nie chciał ujawnić szczegółów, ale stwierdził, że na tym rynku widzi potencjał i chciałby mieć biuro.
Według prezesa finalizacji transakcji przejęcia w Europie Zachodniej można spodziewać się do końca tego roku.
„Nie będzie to duża akwizycja. To nasza pierwsza transakcja, więc będziemy się uczyć jak się takie przejęcia robi. Jako STX Next przyglądamy się opcjom pozyskania kapitału i giełda jest jedną z takich możliwości. Jeśli uda się sfinalizować pierwsze przejęcie ze środków własnych, to już do większej transakcji będziemy potrzebowali finansowania zewnętrznego. Sposobem pozyskania kapitału jest dla nas rynek główny na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Debiut na GPW da nam prestiż, a to jest bardzo ważne wśród zachodnich klientów korporacyjnych” – powiedział także.
STX Next to największy Python Software House w Europie działający od 2005 roku. Prezesem i założycielem spółki jest Maciej Dziergwa. Obecnie spółka zatrudnia ponad 320 osób w biurach zlokalizowanych w 5 miastach – Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi, Gdańsku i Pile.
STX Next realizuje projekty z wielu branż, m.in. technologii finansowej, gamingowej, edukacyjnej, maszynowego uczenia i sztucznej inteligencji czy marketingowej.