Tomasz Mucha, Mercedes Benz: Elektromobilność to dbałość o planetę.

ENFI 2024

 – Mercedes Benz już od wielu lat pracuje nad tym by produkcja samochodu odbywała się w cyklu zamkniętym. Mówimy też o całym ekosystemie usług dla klienta. Chcemy by nasz produkt i usługi były jak najmniej inwazyjne dla środowiska – mówi Tomasz Mucha Mercedes Benz Polska w rozmowie z ISBnews.TV.

Wallbox Mercedes-Benz

– Klient indywidualny posiadający panele słoneczne ma szansę ładując swój samochód elektryczny własną ładowarką zmniejszyć ślad węglowy. Proponujemy też kartę RFID która służy do uruchamiania usług ładowania u różnych operatorów. Prąd, który kupujemy dzięki takiej karcie jest prądem pozyskiwanym w sposób ekologiczny – dodaje Tomasz Mucha.

W Jaworze na Dolnym Śląsku Mercedes produkuje baterie do samochodów elektrycznych.

– Jest to pierwsza zeroemisyjna fabryka koncernu. Zasilana jest energetyką wiatrową a ogrzewanie pochodzi ze spalania biomasy. Modelowym przykładem zeroemisyjnej fabryki jest nasz zakład niedaleko Stuttgartu – mówi Mucha.

Ważnym elementem dla Mercedesa jest recykling.

– Nasze samochody już niedługo będą wyposażane w tapicerkę skurzaną pochodzącą z grzybni. Około 85% komponentów użytych do produkcji samochodu może być ponownie wykorzystanych – dodaje Tomasz Mucha.

Mercedes Benz jest i nadal chce być prekursorem nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań w motoryzacji.

– DNA Mercedesa to luksus. Dzisiaj luksus postrzegany przez klienta to nie tylko wyjątkowość samochodu, ale też odpowiednia wrażliwość jego producenta. Mam tu na myśli dbałość o przyszłość naszej planety. W tym kontekście rozumiemy elektromobilność – mówi Tomasz Mucha.

W 2030 roku Mercedes Benz chce być w 100% elektryczny.

– Z końcem tego roku, jeśli chodzi o „elektryki” pokryjemy wszystkie nasze segmenty które są na rynku – dodaje Tomasz Mucha.

[