– W Polsce wraz z współdzielonymi hulajnogami pojawiliśmy się jako pierwsi w 2018 roku we Wrocławiu. Przez 4 lata naszej działalności obserwujemy znaczący wzrost zainteresowania naszymi usługami. Ten sezon kończymy z obecnością w 50 polskich miastach – mówi Tomasz Walczak z firmy Lime w rozmowie z ISBnews.TV.
Dla hulajnóg współdzielonych polski rynek jest z potencjałem.
– Widzimy oczywiście kilka wyzwań takich jak edukacja użytkownika elektrycznej hulajnogi jak i władz lokalnych. Jako operator hulajnogi mamy taką możliwość technologiczną by zadbać o bezpieczeństwo użytkownika od strony technicznej pojazdu. Wiemy, kiedy hulajnoga może ulec awarii – mówi Tomasz Walczak.
Hulajnoga elektryczna staje się swoistym dodatkiem do komunikacji miejskiej.
– Bardzo często użytkownicy z oddalonych części miasta dojeżdżają hulajnogą do przystanków kolejki miejskiej. Jesteśmy taką ostatnią milą w transporcie naszych użytkowników – dodaje Walczak.
Transport osobisty do jakiego zaliczana jest elektryczna hulajnoga może i powinien inteligentnie zagospodarować strefy czystego transportu w miastach.
– Poza firmą Lime działa w Polsce 4 wiodących operatorów. Czujemy presję konkurencji. Rywalizujemy z nią jakością i dostępnością usługi. Tam, gdzie to jest możliwe staramy się z nią współpracować – mówi Tomasz Walczak.