Zmitrowicz, Bank Pekao: umowa UN Global Compact to dla nas zobowiązanie

SEG 2025

Podpisanie umowy z United Nations Global Compact to dla Banku Pekao SA zobowiązanie oraz kontynuacja strategii, którą ogłosiliśmy w czerwcu. Poza tym od wielu lat jesteśmy zaangażowani w finansowanie odnawialnych źródeł energii. Dla nas społeczna odpowiedzialność jest bardzo ważna – powiedziała ISBnews.TV Magdalena Zmitrowicz, wiceprezes Banku Pekao SA odpowiedzialna za Pion Bankowości Przedsiębiorstw.

Polecamy:  Bank Pekao S.A. członkiem United Nations Global Compact 

Kwieciński, Bank Pekao: umowa z UN Global Compact wpisuje się w strategię banku

– Od lat angażujemy się na rzecz zrównoważonego rozwoju – jako godna zaufania instytucja finansowa, wiarygodny partner biznesowy i odpowiedzialny pracodawca. Przystąpienie do UN Global Compact stanowi rodzaj zobowiązania do stawiania sobie dalekosiężnych celów w wymiarze społecznym, gospodarczym i środowiskowym, a to już robimy, czego najlepszym dowodem jest Strategia ESG na lata 2021-2024, którą ogłosiliśmy w czerwcu. Postawiliśmy w niej sobie bardzo ambitne cele m.in. w zakresie finansowania projektów zrównoważonych klientów mających na celu m.in. zmniejszenie poziomu emisji CO2 i zużycie węgla, produkcję energii ze źródeł odnawialnych oraz wsparcie transformacji energetycznej i adaptację do zmian klimatu. Dlatego naturalną koleją rzeczy jest nasz udział w tej inicjatywie ONZ – powiedziała Magdalena Zmitrowicz.

Członkostwo w UN Global Compact oznacza udział w największej światowej platformie korporacyjnych liderów zrównoważonego rozwoju, reprezentujących prawie każdy sektor biznesu. Do zadań UN Global Compact należy identyfikowanie wyzwań i możliwości w zakresie zrównoważonego rozwoju, zapewnianie praktycznych wskazówek, promowanie działań oraz merytoryczne wsparcie swoich członków.

Polecamy nasze podcasty

[